Premier League: Wyjazdowa wygrana Tottenhamu

Watford FC przegrał przed własną publicznością z Tottenhamem Hotspur 1:2 (1:1) w poniedziałkowym meczu 19. kolejki Premier League.

Kibice zgromadzeni na Vicarage Road na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 17. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Erik Lamela, któremu asystował Harry Kane. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Odion Ighalo. Nigeryjczyk wykorzystał niezdecydowanie obrońców, a następnie ograł jednego z nich i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

W końcówce spotkania wynik rywalizacji ustalił Heung-Min Son. Koreańczyk dostał podanie od Kierana Trippiera i piętą pokonał bramkarza „Szerszeni”.

Warto odnotować, że Watford kończył mecz w osłabieniu. W 63. minucie czerwoną kartką ukarany został Nathan Ake, który ostro zaatakował nogi rywala i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Dzięki wygranej, Tottenham awansował na trzecie miejsce w tabeli Premier League. „Koguty” mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei „Szerszenie” zdobyły do tej pory sześć „oczek” mniej i znajdują się na siódmej pozycji.

W swoim meczu czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Drużyna Polaka, Swansea City zremisowała na wyjeździe z Crystal Palace 0:0.

****

Watford FC – Tottenham Hotspur 1:2 (1:1)
Bramki: Ighalo 41 – Lamela 17, Son 89.
Czerwona kartka: Ake (63, Watford).

****

Crystal Palace – Swansea City 0:0

Everton FC – Stoke City 3:4 (1:2)
Bramki: Lukaku 22, 64, Deulofeu 71 – Shaqiri 16, 45, Joselu 80, Arnautović 90 (k).

Norwich City – Aston Villa 2:0 (1:0)
Bramki: Howson 24, Mbokani 87.

West Bromwich Albion – Newcastle United 1:0 (0:0)
Bramka: Fletcher 78.