Puchar Niemiec: Bayern wyeliminował Werder, dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Werder Brema 3:2 (1:0) w meczu 1/2 finału Pucharu Niemiec i awansował do finału rozgrywek.

Pierwszego gola na Weserstadion strzelił Robert Lewandowski, który w 36. minucie znakomicie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i trafił z kilku metrów. To była jedyna bramka przed przerwą.

Po nieco ponad godzinie gry Thomas Mueller oddał strzał z okolic jedenastego metra i zdobył drugą bramkę dla ekipy gości.

Piłkarze Werderu zdołali jednak wrócić do gry. W 74. minucie Yuya Osako uderzył z pola karnego i strzelił gola kontaktowego. Minęło zaledwie 60 sekund, a w Bremie był już remis po trafieniu Milota Rashicy.

O zwycięstwie Bayernu zdecydował Robert Lewandowski, wykorzystując w 80. minucie rzut karny. Polski napastnik ma w dorobku pięć bramek w obecnej edycji Pucharu Niemiec.

Reprezentant Polski rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce bawarskiej drużyny i przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Był to jego czwarty występ w Pucharze Niemiec w tym sezonie.

Finał DFB-Pokal zostanie rozegrany 18 maja. Rywalem Bayernu będzie RB Lipsk.