LE: Klęska Łudogorca w Barcelonie, czerwona kartka Góralskiego

Zespół RCD Espanyol wygrał u siebie z Łudogorcem Razgrad 6:0 (3:0) w meczu 4. kolejki grupy H Ligi Europy. W zespole gości zagrał Jacek Góralski, który został ukarany czerwoną kartką.

Ogromny wpływ na przebieg spotkania miały dwie czerwone kartki dla bułgarskiego zespołu. W 12. minucie boisko musiał opuścić Rafael Forster, a w 35. minucie Jacek Góralski, który otrzymał drugą żółtą kartkę.

Kiedy Polak schodził z boiska, gospodarze prowadzili już 2:0. Oscar Melendo trafił z pola karnego, a Lluis Marmol głową. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Espanyolu podwyższył Matias Vargas, wykorzystując jedenastkę.

Osłabieni goście w drugiej połowie stracili trzy kolejne gole. Victor Campuzano trafił w sytuacji sam na sam, Adria Pedrosa uderzył mocno w długi róg, a Facundo Fereyra zdobył szóstą bramkę technicznym strzałem z siedmiu metrów.

Na ławce rezerwowych mistrza Bułgarii siedział Jakub Świerczok.

W tabeli grupy H RCD Espanyol jest liderem z dorobkiem 10 punktów. Natomiast Łudogorec zajmuje drugą pozycję, mając na koncie 6 punków.

* * * * * *
Wyniki wieczornych meczów 4. kolejki:
GRUPA G:
Feyenoord Rotterdam – Young Boys Berno 1:1 (1:0)
Bramki: Berghuis 18-karny – Spielmann 71.

Rangers FC – FC Porto 2:0 (0:0)
Bramki: Morelos 69, Davies 73.

GRUPA H:
RCD Espanyol – Łudogorec Razgrad 6:0 (3:0)
Bramki: Melendo 4, Marmol 19, Vargas 36-karny, Campuzano 52, Pedrosa 73, Ferreyra 76.
Czerwone kartki: Forester (12′) i Góralski (35′) – obaj Łudogorec.

Ferencvaros – CSKA Moskwa 0:0
Czerwona kartka: Nababkin (90+2, CSKA).