NBA: Clippers pokonali Blazers. Jubileuszowa wygrana trenera Doca Riversa

Los Angeles Clippers pokonali u siebie Portland Trail Blazers 107:101 w czwartkowym meczu ligi NBA. Spotkanie zostało rozstrzygnięte po emocjonującej końcówce.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po przerwie lepiej na parkiecie czuli się goście, którym udało się wypracować przewagę, wygrywając tę część gry aż 36:23. W czwartej ćwiartce Clippers powoli odrabiali straty. Twarda defensywa i skuteczny atak pozwoliły im nie tylko dogonić rywali, ale objąć prowadzenia i ostatecznie sięgnąć po końcowy triumf.

Świetnie spisali się Kawhi Leonard, zdobywca 27 punktów i 13 zbiórek, a także Lou Williams. Ten drugi z ławki zanotował 26 „oczek”, trafiając w tym kluczową „3” w końcówce. Dołożył do tego osiem asyst.

– Chcieliśmy po prostu grać dobrze w koszykówkę. Całe spotkanie było dla nas kolejnym testem. W czwartej kwarcie musieliśmy przede wszystkim zatrzymać rywali – powiedział po spotkaniu Leonard.

– W ostatnich minutach musieliśmy atakować. Moi koledzy trafiali rzuty, ja je trafiałem, a dodatkowo kilka razy zatrzymaliśmy rywali i to było kluczowe – podkreślił.

Było to jubileuszowe zwycięstwo dla trenera Doca Riversa. To 13. szkoleniowiec, który ma na swoim koncie 900 wygranych w NBA. – To trener, który pracuje na niesamowitym poziomie koncentracji. Dla niego liczy się ciągły proces rozwoju i praca każdego dnia – zaznaczył Leonard. Drużyna z Kalifornii z bilansem 6-3 zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzy się u siebie z Toronto Raptors.

Dla Blazers po 22 punkty w czwartek zdobyli Damian Lillard i C.J. McCollum. 17 „oczek” i 19 zbiórek dołożył natomiast Hasan Whiteside. To jednak nie uchroniło ich drużyny od trzeciej porażki z rzędu. Zespół z Oregonu zajmuje 11. pozycję na Zachodzie z bilansem 3-5. Kolejnym rywalem Blazers będą Brooklyn Nets.