A-League: Podział punktów na Etihad Stadium

Piłkarze Melbourne Victory FC zremisowali przed własną publicznością z Western Sydney Wanderers FC 1:1 (1:0) w spotkaniu 18. kolejki australijskiej A-League.

Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 16. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Besart Berisha, któremu asystował Kosta Barbarouses.

Goście zdołali doprowadzić do wyrównania w końcówce spotkania. Gola na wagę remisu zdobył Brendon Santalab, który pokonał bramkarza miejscowych w 89. minucie rywalizacji.

Warto odnotować, że przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego czerwoną kartką ukarany został Alberto Aguilar.

WS Wanderers zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli A-League. Zespół z zachodniej części Sydney mają na swoim koncie 34 punkty, z kolei piłkarze Melbourne Victory FC zdobyli do tej pory sześć „oczek” mniej i znajdują się na czwartej pozycji.