Premier League: Wysokie zwycięstwo Leicester

Manchester City przegrał przed własną publicznością z Leicester City 1:3 (0:1) w sobotnim meczu 25. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do trzeciej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Robert Huth. Niemiec wykorzystał dogranie Riyada Mahreza i strzałem z powietrza pokonał bramkarza „The Citizens”.

Po przerwie prowadzenie gości podwyższył Mahrez, który mocnym uderzeniem wykończył kontratak swojego zespołu. Niecały kwadrans później, Huth podwoił swój dorobek strzelecki. 31-letni obrońca wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Christiana Fuchsa z rzutu rożnego. W końcówce rywalizacji honorowego gola dla gospodarzy zdobył Sergio Aguero, któremu asystował Bersant Celina.

Dzięki wygranej, Leicester City umocniło się na prowadzeniu w tabeli Premier League. Podopieczni Claudio Ranieriego mają na swoim koncie 53 punkty, z kolei Manchester City zdobył do tej pory sześć „oczek” mniej i znajduje się na drugiej pozycji.