Abel Hernandez na celowniku Torino FC

Torino FC jeszcze przed startem ligi zamierza zwiększyć swoją siłę ofensywną. Według włoskich mediów przedstawiciele klubu złożyli w środę oficjalną ofertę za usługi 24-letniego napastnika Hull City, Abela Hernandeza.

Spekuluje się, iż przedstawiciel Barclays Premier League chciałby odzyskać przede wszystkim pieniądze, które rok temu zainwestował w reprezentanta Urugwaju. Tygrysy dwanaście miesięcy temu zapłaciły za niego 12 milionów funtów.

Z kolei drużyna ze Stadio Olimpico di Torino, która zamierza znów walczyć o miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach, najchętniej wypożyczyłaby wychowanka Central Espanol na sezon 2015/2016 z opcją pierwokupu. Nie wiadomo jednak, czy na taką ofertę pozytywnie odpowie angielski klub.

W poprzednim sezonie Abel Hernandez w barwach Hull City rozegrał 26 meczów we wszystkich możliwych rozgrywkach. Strzelił w nich cztery bramki oraz zanotował jedną asystę.

Ponadto Torino FC zainteresowane jest 22-letnim środkowym obrońcą Danubio FC, Fabricio Formiliano. Podobno urugwajska ekipa zgodzi się na sprzedaż młodego stopera jeżeli na negocjacyjnym stole pojawi się propozycja opiewająca na trzy miliony euro.

Podcast #kasujemy

Reklama