Allegri: Dziewięć kolejnych zwycięstw to wielki wyczyn

Juventus Turyn pokonał UC Sampdorię 2:1 w 19. kolejce włoskiej Serie A. Trener „Starej Damy”, Massimiliano Allegri powiedział po meczu, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

– Osiągnięcie dziewiątego zwycięstwa z rzędu to wielki wyczyn. Cały czas wierzyliśmy, że możemy wrócić do swojej gry i zwyczajnie musieliśmy się poprawić. Teraz widzę zupełnie innych zawodników niż na początku sezonu – przyznał Włoch cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– W tym meczu prowadziliśmy i powinniśmy podwyższyć wynik, zamiast pozwolić rywalowi na powrót do gry. Antonio Cassano zdobył jednak bramkę i muszę przyznać, że pokazał się z doskonałej strony – dodał.

– W następnych spotkaniach musimy lepiej operować piłką, zamiast na siłę grać do przodu. Ogólnie jestem jednak zadowolony z występu moich chłopców. To oczywiste, że cały zespół zyskuje, kiedy poszczególni piłkarze zaczynają grać lepiej – podsumował.

„Stara Dama” zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, posiadając 39 punktów. Do liderującego SSC Napoli traci dwa „oczka”.