Analiza: Inter Mediolan – Lazio Rzym

Zespół z Mediolanu w tym sezonie błyszczał wyłącznie w Lidze Europejskiej. Po ostatniej wygranej w Veronie kibice wierzą, że odrodzi się także w Serie A.

Sympatycy Interu chcieliby, aby ich klub powtórzył drogę angielskiego Manchesteru United. Także tutaj po zatrudnieniu nowego trenera (Roberto Mancini) dość długo w lidze się nie układało, aż w końcu na horyzoncie pojawiły się optymistyczne sygnały. Po dobrej grze na europejskich boiskach, Mediolańczykom udało się wreszcie wygrać także coś we Włoszech – 2:0 na wyjeździe z Chievo Verona.

Stołeczne Lazio w lidze prezentuje się znacznie lepiej od rywali z północy Włoch. Po zwycięstwach nad Parmą (2:1 na wyjeździe) i Atalantą (3:0 na własnym boisku) Rzymianie awansowali na czwartą pozycję w tabeli i jeśli zdobędą choć punkt w Mediolanie, przeskoczą także trzecie obecnie Napoli.

Za gospodarzami przemawia historia ostatnich pojedynków obu drużyn, a ponadto Lazio ma problemy z kontuzjami – ostatnio regularnie brakuje im 5-6 graczy z podstawowego składu. Nieobecnego lidera zespołu Antonio Candrevę, musi zastępować Stefano Mauri, któremu trzeba jednak przyznać, że nie zawodzi przynajmniej pod względem skuteczności.

Tak wysoka pozycja w tabeli Lazio to mimo wszystko niespodzianka, zważywszy na ich wyniki w meczach z wyżej notowanymi rywalami – kilka tygodni temu Rzymianie polegli przecież u siebie z Juventusem aż 0:3. Jeśli Inter poważnie myśli o gonieniu czołówki Serie A, to w niedzielny wieczór musi zgarnąć pełną pulę.

[sc:betano]Inter Mediolan – Lazio Rzym, niedziela, 21.12.2014, godz. 20.45
Ciekawe kursy w Betano:
Inter wygra – 2.17
Suma goli – powyżej 2.5 – 2.00
Inter wygra dokładnie 1 golem – 3.85
Wynik meczu/Obie drużyny strzelą – Inter/Tak – 4.45