Analiza: Stoke City – Chelsea Londyn

Chelsea niedawno po raz pierwszy przegrała w tym sezonie Premier League, więc w Stoke marzą, że coś takie wydarzy się ponownie. To jednak bardzo mało prawdopodobne.

Prowadzenie Chelsea w lidze wydawało się już całkiem bezpieczne, aż tu w „Mikołajki” przyszła porażka z Newcastle (1:2) i wobec wysokiej formy Manchesteru City, przewaga Londyńczyków stopniała do zera (obie drużyny mają po 39 punktów). Wyjazdowy mecz ze Stoke jest więc dla dotychczasowego lidera okazją, aby znów odskoczyć na choć kilka oczek.

Zespół z północnej Anglii gra niestety w kratkę i jest mocno nieprzewidywalny. Przegrywał wszystko, co tylko się dało, przez ponad miesiąc, aby nagle sensacyjnie pokonać u siebie Arsenal 3:2. W poprzedniej kolejce jedynie zremisował 1:1 z Crystal Palace. Zanosiło się na bezpieczny środek tabeli, a teraz wygląda to raczej na walkę o utrzymanie się w Premier League.

Jose Mourinho wreszcie będzie miał do dyspozycji wszystkie swoje gwiazdy. Do składu wraca Cesc Fabregas i z pewnością wspomoże w grze ofensywnej swojego rodaka (będącego zresztą w coraz lepszej formie) Diego Costę. W roli jokera z ławki tradycyjnie wystąpi nieśmiertelny Didier Drogba.
Stoke City to kwintesencja walecznej, angielskiej drużyny, która choć nie ma gwiazd, to zostawia serce na boisku – zwłaszcza na własnym stadionie. Zgodnie z tak lubianym przez kibiców hasłem „miliony same nie wygrają”, pewni siebie bogacze z Chelsea w tym meczu wcale nie będą mieli łatwej przeprawy.

[sc:betano]Stoke City – Chelsea Londyn, poniedziałek, 22.12.2014, godz. 21.00
Ciekawe kursy w Betano:
Chelsea wygra – 1.57
Suma goli – powyżej 2.5 – 2.02
Wynik meczu/Obie drużyny strzelą – Chelsea/Tak – 3.75
Dokładny wynik – 1:3 – 14.00