Andre Schubert: Mamy fantastyczny zespół

W 29. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach zagra na wyjeździe z FC Ingolstadt. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener „Źrebaków”, Andre Schubert przyznał, że jego zespół nie będzie miał łatwego zadania.

– Nasz najbliższy rywal stosuje wysoki pressing i ma dobrą defensywę. Szybko starają się złamać swoich przeciwników i zmuszają ich do długich piłek. Spodziewamy się wielu pojedynków jeden na jeden. Ingolstadt to drużyna, która gra w wielką pasą oraz agresją. Mają też mocnym i bezkompromisowych piłkarzy. To wszystko świadczy, że ciężko się z nimi gra, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać – powiedział 44-letni szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Musimy starannie budować nasze akcje ofensywne i wystrzegać się błędów. Możliwe, że będziemy zmuszeni do granie długich podań i szukanie innych rozwiązań, ale jesteśmy na to przygotowani – dodał.

W poprzednim spotkaniu Borussia Moenchengladbach wygrała przed własną publicznością z Herthą BSC. – To będzie inny pojedynek. Ingolstadt gra unikalnym stylem, więc będziemy musieli znaleźć specjalne rozwiązanie. Mamy fantastyczny skład, ale zawodnicy, którzy ostatnio nie grali mocno się starają, żeby znaleźć się w kadrze meczowej – zakończył.