Andy Cole: Manchester United powinien ściągnąć Benzemę

Karim Benzema

Legendarny napastnik Manchesteru United, Andy Cole przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem priorytetem transferowym szkoleniowca Czerwonych Diabłów, Louisa van Gaala powinien być Karim Benzema.

Ostatnio w hiszpańskiej prasie wiele mówiło się na temat ewentualnego odejścia Francuza z Realu Madryt, który podobno chce swoich sił spróbować na Wyspach Brytyjskich. Zdaniem byłego reprezentanta Synów Albionu ekipa z Old Trafford powinna wykorzystać ten fakt i zakontraktować jak najszybciej wychowanka Olympique Lyon.

– Ja bardzo lubię Karima Benzemę – powiedział Anglik, cytowany przez „Daily Mail”. – On jest bardzo dobrym zawodnikiem, który przez kilka ostatnich lat grał na najwyższym możliwym poziomie – kontynuował 43-latek.

– Świetnie prezentował się on na arenie międzynarodowej niejednokrotnie, tak więc powiedzcie, czy nie pasowałby idealnie do duetu z Rooney’em? – dodał pytająco wychowanek londyńskiego Arsenalu.

27-letni reprezentant Francji w zakończonym nie tak dawno sezonie ligowym rozegrał w barwach Królewskich we wszystkich możliwych rozgrywkach 46 meczów. Strzelił w nich 22 bramki oraz zanotował 15 asyst.