Baraże Euro 2016: Węgrzy bliżej awansu

Piłkarska reprezentacja Węgier pokonała dość niespodziewanie na wyjeździe w pierwszym meczu barażowym eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji Norwegię 1:0 (1:0).

Decydującego o zwycięstwie gola strzelił już w 26. minucie debiutant Laszlo Kleinheisler, który popisał się fantastycznym, kąśliwym strzałem po dalszym słupku bramki Orjana Nylanda. Norweg grający na co dzień w niemieckim FC Ingolstadt 04 był w tej sytuacji bez szans.

Pełne dziewięćdziesiąt minut w starciu na Ullevaal Stadion w barwach przyjezdnych zaliczyli dwaj zawodnicy grający w polskiej Ekstraklasie. Są nimi Richard Guzmics z Wisły Kraków oraz Tamas Kadar z Lecha Poznań.

Na ostatnie piętnaście minut wszedł z kolei inny węgierski gracz Kolejorza Gergo Lovrencsics. Ponadto cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział najskuteczniejszy strzelec polskiej ligi Nemanja Nikolić (Legia Warszawa).

Rewanżowe spotkanie barażowe pomiędzy obiema drużynami narodowymi odbędzie się już w najbliższą niedzielę (15 listopada, godz. 20:45).