Jasmin Burić: Mam nadzieję, że wrócę do Poznania z awansem

28-letni bośniacki bramkarz Lecha Poznań, Jasmin Burić przyznał tuż przed barażowym meczem z Irlandią, iż liczy on bardzo mocno na to, że wróci do stolicy Wielkopolski z awansem na Euro 2016.

– Czekają nas dwa bardzo trudne mecze. Przede wszystkim w pierwszym spotkaniu, które gramy u siebie w Zenicy nie możemy stracić bramki. Bośniacy i Irlandczycy grają dwie zupełnie różne piłki. My jesteśmy bardziej techniczni i gramy bardziej kombinacyjnie, z kolei nasi rywale preferują siłowy futbol – powiedział Jasmin Burić, cytowany przez „lechpoznan.pl”.

– Mam nadzieję, że wrócę do Poznania z awansem. Na zgrupowaniu będę robił swoje i jeśli dostanę od selekcjonera szansę na grę, to będę chciał ją wykorzystać. Na ten moment mało realny jest mój występ w meczach z Irlandią. Pierwszym bramkarzem jest Asmir Begović, który broni w Chelsea Londyn – dodał.

W bieżącym sezonie doświadczony Jasmin Burić rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach 24 spotkania, w tym trzynaście w Ekstraklasie. W sumie w ośmiu meczach zachowywał on czyste konto.