Baraże o Primera Division: Valladolid remisuje z Las Palmas

Piłkarze Realu Valladolid zremisowali na własnym stadionie w pierwszym półfinałowym starciu barażowym o awans do Primera Division z Las Palmas 1:1 (1:1).

Wynik spotkania otworzył już w 9. minucie 23-letni argentyński napastnik gości Sergio Araujo. Do wyrównania kilka chwil później doprowadzili gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Hernan Perez.

Co warte zaznaczenia ekipa prowadzona przez Rubiego musiała kończyć mecz w dziewięciu, po tym jak czerwone kartki w przeciągu czterech minut obejrzeli Javi Chica i David Timor (odpowiednio w 76. i 80. minucie rywalizacji).

Spotkanie rewanżowe pomiędzy oboma zespołami odbędzie się w najbliższą sobotę (13 czerwca) na Estadio de Gran Canaria w Las Palmas. Drugą barażową parę tworzą Girona FC oraz Real Zaragoza.