Brzęczek: Austria imponująco wygląda pod względem fizycznym

sports news

Reprezentacja Polski w czwartek zagra z Austrią w Wiedniu w swoim pierwszym meczu eliminacji Euro 2020. Jerzy Brzęczek, selekcjoner „Biało-Czerwonych”, powiedział, że kluczowe w tym spotkaniu oraz kolejnych będą cechy wolicjonalne prezentowane przez jego podopiecznych.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpoczynamy eliminacji z głównym faworytem do zwycięstwa w tej grupie. To bardzo wyrównana, niewygodna, nieprzyjemna drużyna. Bardzo dobrze przygotowana pod względem fizycznym. Te przygotowanie jest u nich imponujące. To jest ich wielka siła – powiedział w poniedziałek Brzęczek na konferencji prasowej.

– W poniedziałek jeszcze kilku zawodników dotrze dopiero na zgrupowanie. We wtorek mamy praktycznie jeden trening. Nie będzie czasu i miejsca, abyśmy eksperymentowali. Te dwa dni będą kluczowe na przypomnienie tego, co robiliśmy i również dla kwestii taktycznych w defensywie i ofensywie. – dodał.

– Wszystkie drużyny mają taką samą sytuację. Okres jest bardzo krótki. Te pół roku, które przeżyliśmy wspólnie nie było satysfakcjonującym pod względem wynikowym, ale dla mnie było wiele rzeczy, które pozwolą stworzyć drużynę dobrze spisującą się na boisku – podkreślił.

Wszyscy zastanawiają się, kto zagra w ataku „Biało-Czerwonych” i ilu to będzie napastników? Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek są w wysokiej formie i regularnie strzelają gole.

– Nie ilość ofensywnych zawodników będzie decydowała o skuteczności gry, tworzeniu sytuacji i zdobywaniu bramek. Nasi napastnicy są skuteczni. To nie jest nasz problem. Problemem, w cudzysłowie, jest to, aby ich dyspozycję z klubów wykorzystać w reprezentacji i to będzie decydujące, aby stworzyć ekipę i dobre funkcjonowanie tych ofensywnych zawodników. Aby napastnicy mogli strzelać gole, to muszą mieć stworzone sytuacje i podania od kolegów. Musimy znaleźć tutaj odpowiedni balans i harmonię – zaznaczył.

Początek czwartkowego meczu na Ernst Happel Stadion w Wiedniu o godzinie 20.45. Natomiast w niedzielę Polska zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie z Łotwą.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.