Bundesliga: Bayern rozbił „Kozły”, dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium rozbił u siebie FC Koeln 4:0 (1:0) w sobotnim meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Allianz Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski już po trzech minutach gry wykorzystał sytuację sam na sam, a trzy minuty po zmianie stron celnie przymierzył głową. Kapitanowi „biało-czerwonych” dwukrotnie asystował Joshua Kimmich. Osiemnaście minut przed końcem skutecznego Polaka zastąpił Thomas Mueller.

Okazałe zwycięstwo Bawarczyków przypieczętowali jeszcze Philippe Coutinho, który wykorzystał podyktowany rzut karny oraz Chorwat Ivan Perisić, który po zagraniu Brazylijczyka precyzyjnie uderzył przy słupku z narożnika pola karnego.

Podopieczni Niko Kovaca po trzeciej wygranej w sezonie objęli samodzielne prowadzenie w tabeli. „Kozły” doznały natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na szesnastą lokatę w klasyfikacji.