Bundesliga: Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund

Borussia Dortmund rozbiła u siebie FC Augsburg 5:1 (1:1) w sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

Na Signal-Iduna-Park spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy rozpoczął Łukasz Piszczek. Polaka zmienił po 68 minutach gry Marokańczyk Achraf Hakimi.

Prowadzenie przyjezdnym już w pierwszej akcji meczu zapewnił strzałem z kilku metrów Florian Niederlechner. Zaledwie dwie minuty później wyrównał z bliska Hiszpan Paco Alcacer.

„Die Schwarzgelben” decydujące ciosy zadali w pierwszym kwadransie po zmianie stron. Najpierw błędy golkipera gości wykorzystali Anglik Jadon Sancho i Marco Reus, a następnie wynik podwyższył uderzeniem pod poprzeczkę Paco Alcacer, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Efektowny sukces wicemistrzów Niemiec przypieczętował jeszcze w sytuacji sam na sam Julian Brandt, który ustalił wynik konfrontacji osiem minut przed końcem.