Bundesliga: Aubameyang zapewnił zwycięstwo Borussii

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie w meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy FC Ingolstadt 04 2:0 (0:0). Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został Pierre-Emerick Aubameyang.

Niezwykle bramkostrzelny napastnik znów przypomniał o sobie kibicom. Gaboński piłkarz w sobotnim starciu na Signal Iduna Park strzelił obie bramki dla ekipy prowadzonej przez Thomasa Tuchela.

26-latek pierwszego gola zdobył w 77. minucie. Wówczas wykorzystał on świetne dośrodkowanie z lewego skrzydła Łukasza Piszczka, który na boisku przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut, i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Wynik spotkania były gracz francuskiego AS Saint-Etienne ustalił precyzyjnym uderzeniem po dalszym słupku w 86. minucie. Bez żadnych szans na skuteczną interwencję był w tej sytuacji golkiper przyjezdnych Ramazan Ozcan.

Dzięki wygranej drużyna BVB powiększyła o dwa punkty swoją przewagę nad trzecią Herthą Berlin. Z kolei beniaminek z Ingolstadt na tym etapie rywalizacji plasuje się na dziesiątej lokacie.

*******
Borussia Dortmund – FC Ingolstadt 04 2:0 (0:0)
Bramki: Aubameyang 77, 86.

*******
Bayer 04 Leverkusen – Hannover 96 3:0 (1:0)
Bramki: Kiessling 44, Hernandez 63 (kar.), 88.

FC Augsburg – Eintracht Frankfurt 0:0

Werder Brema – Hertha Berlin 3:3 (0:2)
Bramki: Bartels 67, Pizarro 75 (kar.), Garcia 77 – Darida 30, Plattenhardt 40, Kalou 71.

SV Darmstadt 98 – FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:1)
Bramki: Meyer 43, Sane 53.