Bundesliga: Wygrana Stuttgartu

VfB Stuttgart wygrał przed własną publicznością z Hamburgerem SV 2:1 (0:0) w sobotnim spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pełne 90 minut w bramce „Die Schwaben” grał Przemysław Tytoń.

Kibice zgromadzeni na Mercedes-Benz Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 66. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Daniel Didavi. Chwilę później do wyrównania doprowadził Artjoms Rudnevs, któremu asystował Matthias Ostrzolek. Miejscowi nie odpuścili i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola dającego komplet punktów zdobył Artem Kraweć.

Dzięki wygranej, VfB Stuttgart awansował na 15. miejsce w tabeli Bundesligi. Drużyna Przemysława Tytonia ma na swoim koncie 21 punktów, z kolei HSV zdobyło do tej pory jedno „oczko” więcej i znajduje się na jedenastej pozycji.