Bundesliga: Lewandowski zapewnia zwycięstwo w ostatniej minucie

W meczu 2. kolejki Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim przegrało przed własną publicznością z Bayernem Monachium 1:2 (1:1). Wygraną drużynie gości zapewnił Robert Lewandowski, który strzelił gola chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Polak na boisku pojawił się w 67. minucie.

Wynik spotkania już w ósmej sekundzie gry otworzył Kevin Volland, który wykorzystał niedokładne podanie Davida Alaby do Jerome’a Boatenga i strzałem z 16 metrów pokonał bezradnego Manuela Neuera. 23-letni napastnik wpisał się do historii Bundesligi strzelając najszybszego gola w rozgrywkach. Do wyrównania doprowadził Thomas Mueller, który wbił piłkę do pustej bramki po dobitce uderzenia Douglasa Costy.

Gospodarze mogli ponownie prowadzić w 74. minucie, jednak Eugen Polanski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za odbicie piłki ręką, którego dopuścił się Boateng. Reprezentant Niemiec otrzymał za to nieprzepisowe zagranie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grający w osłabieniu „Bawarczycy” zdołali zmienić wynik i wygrać ten mecz. Robert Lewandowski strzelił zwycięskiego gola tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Przy golu Polaka kluczowym podaniem ponownie popisał się Costa.

Podopieczni Pepa Guardioli wygrali po raz drugi w tym sezonie i znajdują się na fotelu lidera Bundesligi. Natomiast drużyna prowadzona przez Markusa Gisdola z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

1. FC Koeln zremisowało z VfL Wolfsburg 1:1, a na boisku przez całe spotkanie grał Paweł Olkowski. Natomiast Sławomir Peszko nie znalazł się w kadrze meczowej i widowisko oglądał z wysokości trybun.

W meczu Hannoveru 96 na placu gry w 67. minucie pojawił się Artur Sobiech. Wejście Polaka nie pomogło jednak jego drużynie, która uległa Bayerowi Leverkusen 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił z rzutu wolnego Hakan Calhanoglu.