Bundesliga: Remis Borussii i Wolfsburga, kontuzja Błaszczykowskiego

W sobotnim meczu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi w Augsburgu na SGL-Arena, miejscowy FCA podejmował ekipę Kolonii. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Augsburg zremisował w tym sezonie zaledwie trzy pojedynki, wszystkie na własnym stadionie. Ekipa z SGL-Arena ma na koncie najmniej remisów ze wszystkich drużyn Bundesligi.

W innym sobotnim meczu, którego stawką była walka o utrzymanie, beniaminek z Paderborn wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 2:1, chociaż do przerwy przegrywał 0:1. Bohaterem swojej drużyny został Lukas Rupp, który strzelił dwie bramki i wyprowadził swój zespół ze strefy spadkowej.

Zajmujący drugie miejsce w tabeli Wolfsburg podzielił się zdobyczą z Hannoverem 96, mimo że do przerwy prowadził dwoma golami. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

W jednym z najciekawszym dla polskich kibiców meczu Wieśniaki zremisowały z Borussią Dortmund 1:1, a obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Jakub Błaszczykowski już w pierwszej połowie zakończył występ w tym pojedynku, bowiem doznał kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak poważnej.

Werder Brema pokonał Eintracht Frankfurt 1:0 Zwycięskiego gola w drugiej połowie zdobył Davie Selke