Premier League: Wygrana Leicester, Liverpoolu i Aston Villi, porażka Burnley (akt)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 35. kolejki angielskiej Premier League Leicester City pokonał 3:0 Newcastle United. Polski obrońca Lisów, Marcin Wasilewski, dla którego był to kolejny dobry występ, spędził na boisku 68 minut.

Dwa gole dla swojej ekipy wbił Argentyńczyk, Leonardo Ulloa, który swoją pierwszą bramkę w tym meczu strzelił już w 1. minucie, a w 2. połowie wykorzystał rzut karny.

Od 62. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Williamsona, a w doliczonym czasie gry boisko z tego samego powodu musiał opuścić Janmaat. Dla Srok to już ósma z rzędu ligowa porażka.

W innym pojedynku Aston Villa pokonała Everton 3:2. Bohaterem gospodarzy został Christian Benteke, który zdobył dwa gole. Belgijski snajper strzelił już dziesięć goli w ośmiu ostatnich kolejkach.

Queens Park Rangers przegrał na wyjeździe z Liverpoolem 1:2. W 87. minucie decydującego gola zdobył Steven Gerrard. Burnley FC przegrało na wyjeździe z West Ham United 0:1. Porażka ta oznacza dla The Clarets spadek z Premier League.

Swansea Łukasza Fabiańskiego pokonała Stoke City 2:0. Od 84. minuty goście musieli radzić sobie bez Marc Wilsona, który obejrzał czerwoną kartkę. Polak rozegrał w barwach Łabędzi całe spotkanie.