Bundesliga: Zwycięstwo Borussii

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie FSV Mainz 2:0 w meczu 26. kolejki ligi niemieckiej. Od 46. minuty spotkania w zespole gospodarzy występował Łukasz Piszczek.

Pierwszego gola drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela strzeliła w 30. minucie gry. Marco Reus otrzymał prostopadłe podanie od Gonzalo Castro i wykorzystał sytuacje sam na sam z Lorisem Kariusem. Wynik na 2:0 ustalił w 73. minucie spotkania Shinji Kagawa. Asystę przy jego bramce zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang.

Po zwycięstwie, Borussia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma pięć punktów straty do lidera, którym jest Bayern Monachium. FSV Mainz zajmuje szóstą pozycję w Bundeslidze.

Kolejnym rywalem dortmundczyków będzie Tottenham. Rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy odbędzie się w czwartek. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii 3:0.