Eredivisie: Gol Arkadiusza Milika

Ajax Amsterdam zremisował na własnym stadionie 2:2 z NEC Nijmegen w spotkaniu 27. kolejki ligi holenderskiej. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 16. minucie gry. 22-latek najpierw oddał strzał, który trafił w jednego z rywali, a później przelobował piłkę nad próbującym interweniować Bradem Jonesem. Był to jego 15 gol w tym sezonie w lidze.

Goście doprowadzili do wyrównania trzy minuty później. Bramkę zdobył wtedy Navarone Foor. Pięć minut po przerwie znów prowadził jednak Ajax. Samobójcze trafienie zaliczył Rens van Eijden. Wynik na 2:2 ustalił Christian Santos.

Po raz drugi w tym sezonie w drużynie NEC nie zagrał Wojeciech Golla. Polak cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Po remisie Ajax zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma jeden punkt straty do PSV Eindhoven. NEC Nijmegen jest na siódmej pozycji w lidze.