Championship: Derby w finale play-off, asysta Klicha

Leeds United przegrało u siebie z Derby County 2:4 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym fazy play off o awans do Premier League. „Barany” zagrają w finale. W barwach „Pawi” całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich, który zaliczył asystę.

Leeds po wygranej na wyjeździe 1:0 na własnym boisku miało zamiar obronić minimalną przewagę. Po 24. minutach gospodarze mieli już dwie bramki zapasu po trafieniu Stuarta Dallasa, który skierował piłkę do siatki z kilku metrów.

Goście zdążyli wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Jacka Marriotta. Rezerwowy pojawił się na boisku chwilę wcześniej i wykorzystał błędy w obronie rywali.

Początek drugiej części meczu to kolejna bramka dla Derby. Tym razem Mason Mount trafił z pola karnego. W 58. minucie było już 3:1 dla gości kiedy jedenastkę wykorzystał Harry Wilson.

Leeds odpowiedziało szybko. Cztery minuty później Mateusz Klich zagrał do Dallasa, który wbiegł w szesnastkę i oddał skuteczny strzał w długi róg. Polak spędził na placu gry 86 minut i zanotował asystę.

Problemy gospodarzy spiętrzyły się w 78. minucie po drugiej żółtej kartce dla Gaetano Berardiego. „Barany” grę w przewadze wykorzystały perfekcyjnie i w 85. minucie wynik spotkania na 4:2 dla gości ustalił Marriot, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
Niczego nie zmieniła już druga żółta kartka dla Scotta Malone’a w doliczonym czasie gry.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych „Pawi” spędził Mateusz Bogusz. Derby awansowało do finału fazy play-off o awans do Premier League. 27 maja na Wembley zagra z Aston Villą. Zwycięzca w nowym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.