Championship: Leeds przegrało z Ipswich, gol Klicha, występ Białkowskiego

Ipswich Town wygrało u siebie z Leeds United 3:2 (1:1) w meczu 46. kolejki Championship. Gola dla gości strzelił Mateusz Klicha, a w bramce gospodarzy wystąpił Bartosz Białkowski.

„The Tractor Boys” prowadzili od 30. minuty kiedy na listę strzelców wpisał się Flynn Downes. Do wyrównania doprowadził kwadrans później Mateusz Klich. Polak rozegrał 46. mecz w tym sezonie i jako jedyny zawodnik w swojej drużynie zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach od początku. Pomocnik strzelił dziesiątego gola w rozgrywkach.

Gospodarze odzyskali prowadzenia na początku drugiej połowy, kiedy skuteczny strzał oddał Andre Dozzell. Goście ponownie zdołali doprowadzić do remisu, tym razem bramkę zdobył Stuart Dallas.

Piłkarze Ipswich od 80. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Luke’a Chambersa. Chwilę później Leeds mogło po raz pierwszy objąć prowadzenie, ale rzut karny zmarnował Kemar Roofe.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 90. minucie, kiedy Collin Quaner ustalił wynik spotkania na 3:2.

W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Białkowski. Dla polskiego golkipera był to 28. występ w tym sezonie.

„Pawie” zakończyły sezon zasadniczy Championship na trzeciej pozycji z dorobkiem 83 punktów. Leeds zagra zatem w barażach o awans do Premier League wspólnie z West Bromwich Albion, Aston Villą oraz Derby County.

Ipswich Town natomiast zakończyło sezon na ostatniej pozycji, mając na koncie 31 punktów i w następnym sezonie zagra w League One.

W innym meczu Hull City zremisowało u siebie z Bristol City 1:1. W barwach gospodarzy 77 minut rozegrał Kamil Grosicki. Dla skrzydłowego był to 39. występ w tym sezonie. „Tygrysy” zakończyły zmagania na trzynastej pozycji z dorobkiem 62 punktów.