Championship: Leeds wróciło na pozycję lidera, gol Klicha

Leeds United pokonało u siebie Stoke City 5:0 (1:0) w meczu 42. kolejki Championship. Gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Klich.

Polak trafił do siatki pod koniec pierwszej połowy, kiedy wykorzystał rzut karny. Klich spędził na boisku 78 minut, był to jego 42. występ i szósta bramka.

W drugiej połowie gole dla gospodarzy strzelali jeszcze Helder Costa, Liam Cooper, Pablo Hernandez i Patrick Bamford.

„Pawie” wróciły na pozycję lidera w Championship, ma na koncie 81 punktów. Leeds jest coraz bliżej awansu do Premier League.

Stoke City natomiast jest na 21. miejscu z dorobkiem 46 punktów.