Championship: Wygrana Hull City, asysta Grosickiego

Hull City wygrało u siebie z Wigan Athletic 2:1 w meczu 41. kolejki Championship. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki. Polak zaliczył asystę przy zwycięskim golu.

Oba zespoły na finiszu rozgrywek mają inne cele, ale tak samo potrzebują punktów. Ostatecznie bardziej zadowoleni po ostatnim gwizdku sędziego byli piłkarze „Tygrysów”.

Pod koniec pierwszej połowie prowadzenie objęli gości. Na listę strzelców wpisał się Nick Powell, który zanotował szóste trafienie w sezonie.

Gospodarze po przerwie szybko wyrównali za sprawą Fraizera Campbella. 31- napastnik zdobył dwunastą bramkę w bieżących rozgrywkach.

Losy meczu rozstrzygnął w 89. minucie Jordy de Wijs, dla którego to premierowy gol w sezonie. Przy bramce Holendra asystował Kamil Grosicki. Polak zaliczył 34. występ w sezonie.

Po trzecim kolejnym zwycięstwie Hull pozostaje w grze o udział w barażach o Premier League. „Tygrysy” są na dziewiątym miejscu z dorobkiem 60 punktów.
Wigan Athletic walczy natomiast o utrzymanie, zajmuje 20. pozycję, mając na koncie 41 punktów.

W innym spotkaniu 90 minut w barwach Ipswich Town rozegrał Bartosz Białkowski. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Brentford FC 0:2 i ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. „The Tractor Boys” zamykają tabelę do bezpiecznego miejsca tracą 14 punktów na pięć kolejek do końca sezonu.

Dla Białkowskiego był to 25. występ w rozgrywkach.

Natomiast w zespole Queens Park Rangers w doliczonym czasie gry na placu gry pojawił się Paweł Wszołek. Polski pomocnik rozegrał mecz nr 35 w sezonie.