Championship: Gol w końcówce zapewnił zwycięstwo Middlesbrough

Middlesbrough FC pokonało na własnym stadionie w zaległym meczu 29. kolejki Championship Reading FC 2:1 (1:0). Podopieczni Aitora Karanki tym samym zanotowali na swoim koncie dwudzieste piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wtorkowego starcia wpisywali się odpowiednio Emilio Nsue oraz Adam Forshaw, który bramkę na wagę trzech punktów dla swojego zespołu zdobył w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla ekipy z Madejski Stadium zanotował Simon Cox. Warto zaznaczyć, iż dla 28-letniego irlandzkiego napastnika jest to pierwsze trafienie w obecnie trwających rozgrywkach.

Dzięki wygranej Boro awansowało, kosztem Burnley, w ligowej tabeli na pierwsze miejsce. Z kolei Reading FC po 41. seriach gier plasuje się na czternastej lokacie i jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to ukończy zmagania w środku stawki.