Liga Mistrzów: „The Citizens” w półfinale

Manchester City pokonał przed własną publicznością Paris Saint-Germain 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dzięki wygranej, podopieczni Manuela Pellegriniego awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kevin de Bruyne. W 76. minucie reprezentant Belgii popisał się precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego i pokonał Kevina Trappa, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

Warto zaznaczyć, że wygrana „The Citizens” mogła być większa, jednak w 30. minucie Sergio Aguero nie wykorzystał rzut karnego. Argentyńczyk nie zdołał trafić w światło bramki.

Awans do półfinału wywalczył także Real Madryt, który w rewanżowym spotkaniu pokonał VfL Wolfsburg 3:0.