Championship: Middlesbrough bliżej awansu do Premier League

Middlesbrough pokonało na własnym stadionie Brentford 3:0 w drugim meczu półfinałowym barażów, których stawką jest awans do Premier League. W pierwszym spotkaniu piłkarze Aitora Karanki zwyciężyli 2:1.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Lee Tomlin w 23. minucie spotkania. Drugie trafienie zaliczył Kike dziesięć minut po przerwie, a wynik spotkania na 3:0 ustalił Albert Adomah.

W finale baraży Middlesbrough zagra ze zwycięzcą dwumeczu, w którym Norwich City mierzy się z Ipswich Town. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Rewanż odbędzie się w sobotę. Bramkarzem Ipswich jest Bartosz Białkowski.

Bezpośredni awans do Premier League wywalczyły wcześniej dwie drużyny. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii w przyszłym sezonie będą występować AFC Bournemouth i Watford.