Liga bułgarska: Łudogorec mistrzem kraju

Łudogorec Razgrad pokonał na własnym stadionie Lokomotiw Sofia 4:1 w meczu 8. kolejki grupy mistrzowskiej w lidze bułgarskiej. Dzięki wygranej piłkarze Georgija Dermendzhieva zdobyli czwarte z rzędu mistrzostwo kraju.

Przed spotkaniem piłkarze z Razgradu mieli osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Lokomotiwem. Do zdobycia trofeum wystarczył im remis.

Po pierwszej połowie meczu, Łudogorec prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisali się Marcelinho i Juninho Quixada. Po przerwie Quixada zaliczył swoje drugie trafienie, a bramkę na 4:0 zdobył Virgil Misidjan. Honorowego gola dla gości strzelił Daniel Genov.

Swoje pierwsze Mistrzostwo Bułgarii „Orlęta” zdobyły w 2012 roku. Na swoim koncie mają cztery tytuły mistrza kraju i dwa Puchary Bułgarii. W bieżącym sezonie zawodnicy Dermendzhieva uczestniczyli w fazie grupowej Ligi Mistrzów.