Championship: Podział punktów na Turf Moor

Burnley FC zremisowało na własnym stadionie z Birmingham City 2:2 (0:1) w pierwszym meczu 2. kolejki Sky-Bet Championship. Dziewięćdziesiąt minut w barwach gości rozegrał polski bramkarz Tomasz Kuszczak.

Na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził już w 10. minucie rywalizacji młody hiszpański pomocnik Jon Toral. Więcej bramek w pierwszych czterdziestu pięciu minutach kibice zgromadzeni na Turf Moor, mimo kilku dogodnych okazji, nie zobaczyli.

Do wyrównania doprowadził tuż po zmianie stron były obrońca Manchesteru United, Michael Keane. W 63. minucie spotkania po raz drugi trzy punkty w garści ściskali goście, bowiem skutecznie na gola rzut karny zamienił Paul Caddis.

Grający jednak ze sporym poświęceniem i determinacją podopieczni Seana Dyche po raz drugi podczas tego starcia potrafili dogonić rywala. Piłkę w siatce umieścił w 81. minucie Matthew Taylor, który kilka chwil wcześniej pojawił się na placu gry.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy podzieliły się punktami. W efekcie Niebiescy po dwóch seriach gier mają na swoim koncie cztery „oczka”. Z kolei dla The Clarets był to drugi remis w bieżącym sezonie ligowym.