Premier League: Pewne zwycięstwo Evertonu na St Mary’s Stadium

Piłkarze Evertonu pokonali bez najmniejszych problemów na wyjeździe Southampton 3:0 (2:0) w meczu 2. kolejki Barclays Premier League. Bohaterem spotkania po stronie gości został Belg Romelu Lukaku.

22-letni napastnik podczas starcia ze Świętymi dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Były gracz londyńskiej Chelsea pierwszego gola zanotował już w 22. minucie. Wówczas wykorzystał on świetne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i precyzyjnym strzałem głową pokonał Maartena Stekelenburga.

Drugi raz piłkę w siatce bramkostrzelny napastnik umieścił tuż przed przerwą. Tym razem reprezentant Belgii sfinalizował świetne, prostopadłe podanie od 21-letniego angielskiego pomocnika Rossa Barkley’a.

Po zmianie stron podopieczni Roberto Martineza kontrolowali w pełni przebieg starcia na St Mary’s Stadium. Co więcej, w 84. minucie definitywnie dobili swojego rywala. Uczynił to Ross Barkley, który technicznym uderzeniem z okolic czternastego metra pokonał holenderskiego golkipera Southampton.

Na tym etapie rozgrywek The Toffees z dorobkiem czterech punktów plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Z kolei podopieczni Ronalda Kumana po dwóch seriach gier z zaledwie jednym „oczkiem” na swoim koncie zajmują trzynastą lokatę.