Championship: Zwycięstwa Bournemouth i Wolverhampton, grali Polacy

Charlton Athletic przegrał na własnym boisku 0:3 z AFC Bournemouth w ostatniej kolejce angielskiej Championship. Cały mecz w barwach gości rozegrał Artur Boruc. W spotkaniach swoich drużyn wystąpili też inni Polacy: Tomasz Kuszczak z Wolverhampton oraz Bartosz Białkowski z Ipswich Town FC.

Bournemouth, które już wcześniej zapewniło sobie awans do Premier League, w spotkaniu ze znajdującym się w połowie tabeli Charltonem było zdecydowanym faworytem. Już po 12 minutach goście prowadzili 2:0 po trafieniach Ritcheigo i Artera. Ten pierwszy dorzucił drugiego gola po zmianie stron i przypieczętował triumf ekipy Artura Boruca.

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu Championship dało Bournemouth pierwsze miejsce w tabeli, z jednopunktową przewagą nad Watford. Charlton kończy rozgrywki na pozycji numer 12.

W innym sobotnim meczu Wolverhampton Wanderers FC wygrali na własnym stadionie 4:2 z Millwall FC. Całe spotkanie między słupkami bramki Wilków rozegrał Tomasz Kuszczak. Jego ekipa zakończyła sezon na siódmej lokacie.

Blackburn Rovers wygrali z Ipswich Town FC 3:2, ale mimo porażki drużyna Bartosza Białkowskiego zajęła szóste miejsce w klasyfikacji i zmierzy się z Norwich, Middlesbrough oraz Brentford w barażach o awans do Premier League.