Christian Fuchs piłkarzem Leicester City

29-letni austriacki obrońca, Christian Fuchs został nowym piłkarzem Leicester City. Oficjalnie pozyskanie doświadczonego zawodnika potwierdził angielski klub.

Ponad 60-krotny reprezentant Austrii związał się z Lisami trzyletnim kontraktem. Do ekipy z King Power Stadium przeniesie się on na początku lipca na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygaśnie jego umowa z Schalke 04, w którym występował przez cztery ostatnie lata.

Christian Fuchs jest pierwszym letnim wzmocnieniem szkoleniowca Leicester City. Nigel Pearson nie ukrywa, iż bardzo liczy na to, że Austriak wniesie do zespołu spore doświadczenie zbierane poprzez częste występy w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Leicester City. Moim celem od zawsze była gra w Premier League, tak więc jestem niezwykle szczęśliwy, że moje marzenie się spełniło – stwierdził tuż po oficjalnej prezentacji.

– Wydaje mi się, że liga angielska jest najlepsza na świecie. Leicester City to dla mnie nowe doświadczenie i nowe wyzwanie – dodał Christian Fuchs, który w zakończonym nie tak dawno sezonie rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach rozegrał 30 meczów.