Ciekawostki przed meczem Górnik Łęczna – GKS Bełchatów

Przed poniedziałkowym meczem pomiędzy Górnikiem Łęczna a PGE GKS Bełchatów oficjalna strona Brunatnych zaprasza do zapoznania się z kilkoma statystykami i ciekawostkami dotyczącymi obu klubów.

Dla Brunatnych spotkanie 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2014/15 będzie meczem nr 341 w najwyższej klasie rozgrywkowej (dwunasty sezon), natomiast dla Górnika 115 (czwarty sezon). Oba kluby będą się mierzyć w Ekstraklasie dopiero po raz piąty (trzy zwycięstwa bełchatowian). Wygrana nad łęcznianami z 2007 roku 6:0 jest dla Brunatnych najwyższym zwycięstwem (obok 6:0 z Podbeskidziem) w elicie.

Najlepszym strzelcem PGE GKS jest na razie Bartosz Ślusarski, który trafiał w dwóch poprzednich meczach i ma szansę na 60. bramkę w polskiej lidze. W kadrze Górnika jest trzech byłych zawodników GKS: Miroslav Bozok, Paweł Buzała i Maciej Szmatiuk, natomiast kiedyś barwy klubu z Lubelszczyzny reprezentował Michał Renusz.

PGE GKS Bełchatów będzie miał szansę przedłużyć do jedenastu bardzo dobrą serię spotkań w T-ME z rzędu bez porażki i trzech bez straty bramki.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.