Claudio Ranieri: Liverpool w pełni zasłużył na zwycięstwo

Szkoleniowiec Leicester City, Claudio Ranieri przyznał tuż po przegranym 0:1 (0:0) meczu z Liverpoolem na Anfield, iż jego zdaniem The Reds w pełni zasłużyli na komplet punktów w tym spotkaniu.

Jedynego gola dla ekipy z czerwonej części Merseyside strzelił Christian Benteke, który bramkarza rywali pokonał pewnym strzałem z jedenastu metrów. Dla Lisów była to pierwsza porażka na wyjeździe w obecnie trwających rozgrywkach.

– Bardzo długo nie mogliśmy złapać swojego rytmu gry. Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak było – przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Claudio Ranieri, cytowany przez „lcfc.com”.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo nerwowo. Niestety zbyt często Liverpool odbierał nam futbolówkę, w efekcie z każdą minutą grał coraz pewniej. Po zmianie stron szybko straciliśmy bramkę i nie potrafiliśmy później doprowadzić do wyrównania – kontynuował.

– Wydaje mi się, że w ostatecznym rozrachunku to The Reds zasłużyli na komplet punktów w tym spotkaniu. Dla nas była to jednak dobra lekcja futbolu – dodał były opiekun między innymi londyńskiej Chelsea.