Premier League: Wysoka wygrana Southampton

FC Southampton wygrał przed własną publicznością z Arsenalem 4:0 (1:0) w spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na St. Mary’s Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 19. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Cuco Martina, który popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

Po przerwie drugiego gola dla miejscowych strzelił Shane Long, który wykorzystał dokładne podanie od Sadio Mane i z najbliższej odległości pokonał Petra Cecha. Kwadrans później Jose Fonde wyprowadził swój zespół na jeszcze wyższe prowadzenie. Wynik rywalizacji został ustalony tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, a do siatki „Kanonierów” drugi raz trafił Long.

Southampton zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Premier League. „Święci” mają na swoim koncie 24 punkty, z kolei Arsenal zdobył 36 „oczek” i zajmuje drugą lokatę.