Copa America: Argentyna zagra w finale

W drugim półfinale Copa America reprezentacja Argentyny rozgromiła Paragwajczyków 6:1. Jej przeciwnikiem w finale będzie Chile.

Początek spotkania należał do Argentyńczyków, jednak pierwsi doskonałą okazję do strzelenia gola mieli zawodnicy Paragwaju. Roque Santa Cruz znalazł się niepilnowany na linii pola karnego, ale jego strzał nie dotarł do celu. Podopieczni Gerardo Martino swoją pierwszą szansę mieli w 11 minucie spotkania. Javier Pastore oddał strzał z powietrza, ale został on z łatwością wyłapany przez Villara. Cztery minuty później „Albicelestes” byli skuteczniejsi. Dośrodkowanie Leo Messiego z rzutu wolnego idealnie wykorzystał obrońca Manchesteru United Marcos Rojo.

W 21 minucie Pastore znowu znalazł się doskonałej okazji, jednak nie potrafił wykorzystać dobrego podania od Messiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Paragwaju lepszy okazał się ten drugi. Piłkarz Paris Saint-Germain skuteczniejszy był sześć minut później, kiedy z łatwością minął obrońców i strzałem z 16 metrów pokonał Villara. Paragwajczycy zmniejszyli straty za sprawą Lucasa Barriosa, który tuż przed przerwą pokonał Romero. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy podopieczni Ramona Diaza mogli wyrównać, ale Raul Bobadilla znacznie się pomylił.

Po wznowieniu gry inicjatywę od razu przejęli Argentyńczycy. W 47 i 53 minucie dwie swoje okazje wykorzystał Angel Di Maria i było już 4:1. Przewaga reprezentacji Argentyny rosła z minuty na minutę co spowodowało strzelenie kolejnych bramek. W 80 minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. 180 sekund później wynik ustalił Gonzalo Higuain.

Porażka spowodowała, że Paragwajczycy zagrają w meczu o trzecie miejsce z reprezentacją Peru. Natomiast Argentyna zmierzy się w wielkim finale Copa America z Chilijczykami.