Copa America: Chile w półfinale, Urugwaj nie obroni trofeum

Urugwaj
Urugwaj

Reprezentacja Chile pokonała Urugwaj 1:0 w półfinale Copa America, którego jest gospodarzem. Piłkarze Oscara Tabareza kończyli mecz w dziewiątkę, po tym jak dwóch zawodników obejrzało czerwone kartki.

Pierwszym graczem, który został wyrzucony z boiska był Edinson Cavani. Urugwajczyk w 63. minucie meczu obejrzał drugą żółtą kartkę za spoliczkowanie rywala. Jego występ w spotkaniu był niepewny. W poniedziałek ojciec 28-letniego zawodnika, Luis Cavani doprowadził do wypadku samochodowego, będąc pod wpływem alkoholu. W wyniku zderzenia pojazdów zginął 19-letni motocyklista.

Pierwszy gol na Estadio Nacional Julio Martinez Pradanos w Santiago de Chile padł w 81. minucie gry. Po podaniu Jorge Valdivii strzał z dystansu oddał Mauricio Isla, a Fernando Muslera nie był w stanie wykonać skutecznej interwencji.

Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry, drugi zawodnik Urugwaju dostał czerwoną kartkę. Za faul na Alexisie Sanchezie, drugą żółtą kartkę obejrzał Jorge Fucile.

Urugwaj w poprzedniej edycji turnieju zdobył trofeum. W finale Copa America 2013 pokonał wtedy Paragwaj 3:0.

Rywalem gospodarzy w półfinale będzie zwycięzca meczu, w którym Boliwia zmierzy się z Peru. Spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się o godz. 1:30 polskiego czasu.