Euro U-21: Portugalia i Szwecja w półfinale

Młodzieżowe reprezentacje Portugalii i Szwecji wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Europy zawodników do lat 21, które odbywają się w Czechach. Z turnieju odpadły Włochy i Anglia.

W ostatniej serii gier w grupie B, Portugalia zremisowała ze Szwecją 1:1. Taki wynik dał awans obu drużynom. Pierwszego gola strzelił Goncalo Paciencia w 82. minucie spotkania, a bramkę dla reprezentacji Trzech Koron zdobył Simon Tibbling minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

W drugim spotkaniu Anglia przegrała 1:3 z Włochami. Bramki dla „Azzurinich” zdobyli Andrea Belotti i Marco Benassi (dwie). Honorowe trafienie dla drużyny prowadzonej przez Garetha Southgate’a zaliczył Nathan Redmond w doliczonym czasie gry.

Portugalia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzy się z Niemcami. Rywalami Szwedów będą Duńczycy. Oba spotkania odbędą się 27 czerwca. Cztery najlepsze drużyny na Mistrzostwach Europy U-21 wywalczyły awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.