Craig Burley: Chelsea powinna zwolnić Jose Mourinho

Były pomocnik londyńskiej Chelsea, Craig Burley przyznał, iż jego zdaniem właściciel The Blues powinien zwolnić kilka tygodni temu Jose Mourinho i zatrudnić wówczas bezrobotnego Juergena Kloppa.

Ostatecznie były szkoleniowiec Borussii Dortmund podpisał trzyletni kontrakt z Liverpoolem, gdzie zastąpił Brendana Rodgersa. Swój debiut w ekipie z czerwonej części Merseyside zaliczy już w najbliższą sobotę.

– Mówiłem już kilka tygodni temu, że tuż po incydencie Evą Carneiro Jose Mourinho powinien zostać wyrzucony z klubu – stwierdził Craig Burley w wywiadzie dla „talkSPORT”.

– Juergen Klopp był do wzięcia i Chelsea powinna to bez najmniejszych skrupułów wykorzystać. Tak się niestety nie stało. Najwyraźniej tak miało być. Nie zmienia to jednak faktu, iż taka była moja opinia na ten temat. Ja bym zakontraktował Niemca – kontynuował.

– Oczywiście nie twierdzę, że Portugalczyk powinien zostać zwolniony ze względu na złe wyniki. Swoją tezę opierałem na tym, że The Blues to globalna marka i nie liczy się tylko styl zespołu, ale także sposób w jaki menadżer zachowuje się poza boiskiem – dodał.

Craig Burley w barwach ekipy ze Stamford Bridge występował w latach 1989-1997. W sumie w pierwszym zespole rozegrał ponad 100 spotkań we wszystkich możliwych rozgrywkach.