David Lopez: Wynik jest bardzo niesprawiedliwy

SSC Napoli zremisowało na własnym stadionie z Dnipro Dniepropetrowsk 1:1 (0:0) w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Europy. Tuż po zakończeniu rywalizacji piłkarz gospodarzy David Lopez nie ukrywał swojego rozczarowania ostatecznym rezultatem.

25-letni hiszpański pomocnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Bardzo ważne w kontekście rewanżu zwycięstwo podopieczni Rafy Beniteza tracili jednak na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

– Nie będę ukrywał, że z naszej perspektywy wynik jest bardzo niesprawiedliwy – stwierdził Hiszpan cytowany przez oficjalną stronę zespołu ze Stadion Sao Paulo.

– To jest niesamowite, że straciliśmy w tym spotkaniu zwycięstwo. Kontrolowaliśmy mecz od samego początku. Zasłużyliśmy bez wątpienia na zwycięstwo w tym meczu – kontynuował.

– Teraz musimy jechać do Kijowa, aby wygrać. Wierzę jednak bardzo mocno w to, iż uda nam się to osiągnąć. Jesteśmy w stanie zagrać z takim samym zaangażowanie i intensywnością jak w pierwszym meczu – dodał.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Dnipro Dniepropetrowsk a SSC Napoli odbędzie się już w najbliższy czwartek (14 maja, godz. 21:05).