Edinson Cavani otwarty na powrót do SSC Napoli

28-letni urugwajski napastnik Paris Saint-Germain, Edinson Cavani zasugerował w swoim ostatnim wywiadzie, iż jest otwarty na powrót do SSC Napoli. W barwach Azzurrich występował w latach 2010-2013.

Był to niezwykle udany czas dla wielokrotnego reprezentanta La Celeste. W sumie w drużynie ze Stadio San Paolo rozegrał 138 meczów we wszystkich możliwych rozgrywkach. Strzelił w nich 104 bramki oraz zanotował 24 asysty.

– Czy myślę o powrocie do Serie A? Oczywiście, że tak – powiedział Edinson Cavani, cytowany przez „Corriere del Mezzogiorno”. – Przyszłość jest nieprzewidywalna, ale chciałbym wrócić do miejsca, w którym spędziłem fantastycznie trzy sezony – kontynuował.

– Tak więc, czy chciałbym wrócić do SSC Napoli? Dlaczego nie… – zaznaczył piłkarz, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzimym Danubio FC.

– Jeżeli chodzi o walkę w tym sezonie o Scudetto to wydaje mi się, że Azzurrich wciąż mają szansę na awans do czołówki ligi. Ich organizacja gry robi na mnie spore wrażenie – dodał.