Ekstraklasa: Hubert Adamczyk nowym piłkarzem Cracovii


Hubert Adamczyk został nowym piłkarzem Cracovii – donosi oficjalna strona internetowa ekstraklasowej drużyny. 17-latek związał się z krakowskim zespołem kontraktem, który będzie obowiązywał do końca 2018 roku.

Ostatnio niezwykle utalentowany piłkarz występował w młodzieżowych drużynach londyńskiej Chelsea. Do angielskiego klubu młody zawodnik, który ma za sobą grę między innymi w reprezentacji Polski do lat 19, przeniósł się półtora roku temu z pierwszoligowej obecnie Zawiszy Bydgoszcz.

– W wieku 16 lat przeszedłem do Chelsea na stałe, spędziłem w niej półtora roku. Przyszedł jednak czas, by spróbować piłki seniorskiej i uważam, że Cracovia jest dla mnie najlepszym wyborem. Cieszę się, że tu trafiłem – przyznał tuż po podpisaniu umowy Hubert Adamczyk.

Według najnowszych informacji krakowianie zapłacili za ofensywnego pomocnika około 100 tysięcy euro. O usługi gracza starała się również podobno warszawska Legia. Sytuację urodzonego w Bydgoszczy Adamczyka monitorował także Lech Poznań.

17-latek jest drugim zawodnikiem, który w styczniu podpisał kontrakt z ekipą Pasów. Wcześniej porozumienie z Cracovią parafował Florin Bejan. Rumun przeniesie się jednak do Krakowa dopiero w lipcu na zasadzie wolnego transferu.