Ekstraklasa: Przełamanie Piasta

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Śląsk Wrocław 1:0 w zaległym meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Josip Barisić.

Dla drużyny prowadzonej przez Radoslava Latala było to pierwsze zwycięstwo po przerwie zimowej. Śląsk poniósł drugą porażkę z rzędu.

Po wygranej „Piastunki” zajmują drugie miejsce w tabeli. Mają jeden punkt straty do Legii Warszawa. Śląsk jest na przedostatniej pozycji w lidze.

Tak padła bramka:

26′ Barisić
Nespor szybko wykonał rzut wolny, przerzucając piłkę na prawą stronę boiska. Tam był Mak, który dośrodkował ją w pole karne. Akcję strzałem z bliskiej odległości wykończył Barisić. Dla Chorwata było to ósme trafienie w tym sezonie.

Zawodnik meczu: Szmatuła
Golkiper gliwickiego klubu kilka razy uratował swoją drużynę przed stratą gola. W 63. minucie gry instynktownie obronił strzał Roberta Picha.

Ciekawostka meczu: Swój pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał Mateusz Abramowicz. 23-latek zastąpił w bramce Śląska, Mariusza Pawełka.