Ekstraklasa: Ruch zawarł porozumienie ze spółką Stadion Śląski

Ruch Chorzów od sezonu 2017/18 może występować na Stadionie Śląskim – poinformowano na stronie internetowej „Niebieskich”. Przedstawiciele chorzowskiego klubu zawarli dzisiaj w tej sprawie porozumienie z przedstawicielami spółki zarządzającej obiektem.

– Ruch jako klub całej aglomeracji z pewnością zasługuje na obiekt na miarę swoich ambicji. Stadion Śląski daje nam tę szansę. Mamy nadzieję, że wspólnie z fanami „Niebieskich”, którzy są z klubem na dobre i złe, uda nam się z sukcesem zrealizować ten projekt i zbudujemy zadowalającą nas wszystkich frekwencję. Wszyscy razem jesteśmy w stanie udowodnić, że Ruch Chorzów zasługuje na miano centralnego klubu regionu – powiedział prezes Dariusz Smagorowicz.

– Dokument podpisany dziś przez prezesa Ruchu Chorzów SA Dariusza Smagorowicza i prezesa Stadionu Śląskiego Sp. z o. o. Krzysztofa Klimosza zawiera wstępne założenia użytkowania obiektu oraz otwiera pole do szczegółowych ustaleń w kwestiach organizacyjnych i technicznych. Docelowo negocjacje prowadzone w ciągu kilku najbliższych miesięcy przez grupy robocze mają zakończyć się umową najmu Stadionu Śląskiego przez klub. Na Stadionie Śląskim trwają prace wykończeniowe. Zgodnie z planem obiekt zostanie oddany do użytku w połowie 2017 roku – napisano w komunikacie.

Ruch Chorzów zajmuje obecnie siódme miejsce w Ekstraklasie. Piłkarze Waldemara Fornalika mają trzy punkty przewagi nad ósmą Jagiellonią Białystok.