el. Euro 2016: Walia, Bośnia i Hercegowina i Cypr zwycięskie

W piątkowym spotkaniu 6. kolejki meczów eliminacji Euro 2016 Walia pokonała Belgię 1:0. Trzy punkty Walijczykom zapewniło trafienie Garetha Bale’a, który pokonał golkipera rywali w 25. minucie spotkania.

Przed tym starciem po 11 punktów w dorobku mieli niepokonani dotychczas Belgowie oraz właśnie Walijczycy. Piątkowa konfrontacja w Cardiff była drugim bezpośrednim starciem tych drużyn w eliminacjach – 16 listopada w Brukseli gole nie padły, a Bale i spółka nadspodziewanie wysoko zawiesili poprzeczkę ćwierćfinaliście mistrzostw świata.

Czerwone Diabły do boju prowadziły takie asy jak Eden Hazard, Marouane Fellaini, Kevin de Bruyne oraz Romelu Lukaku, jednak tym razem nie dali oni rady ekipie Walijczyków.

W innym spotkaniu tej grupy Andora przegrała z Cyprem 1:3, a samobójczego gola dla gospodarzy strzelił doskonale znany z polskich boisk Dossa Junior, który niedawno rozstał się z Legią Warszawa. Hat-tricka dla Cypru ustrzelił natomiast grający w AEK Larnaca, Zanneton Mytidis.

Do niespodzianki nie doszło w starciu Bośniaków z Izraelem, bowiem Edin Dzeko i spółka pokonali rywali 3:1, a rzut karny w 45. minucie wykorzystał właśnie wspomniany Dzeko.